Przejdź do treści

Zbliża się okres intensywnych wyjazdów wiosenno -wakacyjnych. Pamiętajmy o bezpieczeństwie naszych kart!

Skradziona karta, a złodziej użył PIN-u – pewna przegrana w sądzie?

Nieprzyjemna przygoda podczas wycieczki do Hiszpanii mogła okazać się kosztowna dla klientki, która szukała sprawiedliwości przed gdańskim sądem. Pozywająca bank padła ofiarą kradzieży – zniknęła torebka wraz z kartą płatniczą. Pół godziny po incydencie złodzieje wypłacili łącznie ponad 1500 euro z bankomatów, podając właściwy numer PIN. Bank zarzucił klientce rażącą niedbałość, ale przegrał sprawę.

Ponad 1500 euro – taką kwotę pobrali z bankomatów złodzieje, których łupem padła torebka polskiej turystki odwiedzającej Hiszpanię w 2014 r. Ofiara przy okazji straciła także telefon, ale zdołała zastrzec kartę płatniczą w ciągu kilkudziesięciu minut.

Nieprzyjemna przygoda jakich wiele, ale o tym, że sprawa trafiła na wokandę gdańskiego sądu zdecydował jeden szczegół – bank przyjął, że nie ponosi odpowiedzialności za nieautoryzowane transakcje, ponieważ wypłaty potwierdzane były prawidłowym numerem PIN.

Cały artykuł dostępny pod linkiem:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Skradziona-karta-a-zlodziej-uzyl-PIN-u-pewna-przegrana-w-sadzie-7504219.html?smclient=4d8e55a7-7d8e-11e6-874d-0cc47a1256ac&utm_source=salesmanago&utm_medium=email&utm_campaign=nlt_bnk_bankierpl

aktualnosci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *